5 Faktów o Jacku Daniel’sie których nie wiedziałeś.

Jack Daniel’s jest jedną z najznamienitszych i najbardziej rozpoznawalnych whisky na świecie, często uważaną za Amerykę w butelce. Historia tej marki jest tak samo bogata, jak sama whisky. Przedstawiamy 5 faktów o których mogłeś nie wiedzieć o tej kultowej amerykańskiej marce.

1. Twórca Słynnej Receptury Whisky Jack Daniel’s był Niewolnikiem

Przez ponad sto lat, zasługi nauczenia młodego Jacka Daniela sztuki destylacji przypisywano luterańskiemu pastorowi z Tennessee, Danowi Callowi. W 2016 roku (podczas obchodów 150-lecia), firma ujawniła, że to nie był Call, ale jego niewolnikNearis Green, który podzielił się wiedzą.

2. Jack Daniel’s Nie Jest Bourbonem, ale Tennessee Whiskey!

Jedyną różnicą jest dodatkowy krok w procesie produkcji: przed leżakowaniem, wyprodukowany alkohol jest przez parę dni przefiltrowywany przez węgiel drzewny z klonu cukrowego. Według prawa nie może być zatem nazywana bourbonem. Nazwa Tennessee Whiskey została uznana przez rząd federalny dopiero w 1941 roku.

3. Jack Daniel Miał Tylko 157,5 cm Wzrostu

To żywy przykład na to, że niski wzrost nie jest przeszkodą w robieniu wielkich rzeczy!

4. Jack Daniel To Nie Było Jego Prawdziwe Imię

Tak naprawdę nazywał się Jasper Newton Daniel, ale jego przyjaciele nazywali go Jack. Spróbuj zamówić w barze Jasper Newton Daniel na kamieniach i daj nam znać, jak Ci poszło?

5. W Destylarni Jacka Daniela Było Do Tej Pory Tylko 7 Mistrzów Gorzelniczych

W ciągu ponad 150-letniej historii whisky Jack Daniel’s, destylarnia miała tylko siedmiu mistrzów gorzelniczych (osób odpowiedzialnych za przebieg procesu wytwarzania whisky), począwszy od samego Jacka Daniela w latach 1866 – 1911. Od 2008 roku funkcję mistrza gorzelniczego pełni Jeff Arnett.

Uwaga mamy ważny komunikat!Trwają prace techniczne.

Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że już wkrótce etykiety z naszej strony bedzie można pobrać całokowicie za darmo. Jeśli są państwo zainteresowani prosimy o pozostawienie maila. Gdy tylko zakończymy prace poinformujemy państwa niezwłocznie.